KORUMA MUSKASI NASIL YAPILIR?

102

Koruma muskasının nasıl yapıldığını açıklamadan önce muskanın ne olduğunu ve hangi amaç ile yapıldığını açıklamak çok daha doğru olacaktır. Muska arapça kökenli bir sözcüktür ve nüsha anlamını taşımaktadır. Bir tür kopyalama da diyebiliriz, muska dediğim korunma yöntemi ilk olarak peygamber efendimize nasip olmuştur. Yüce ALLAH ın meleklerinden olan Cebrail a.s aracılığı ile peygamber efendimize hazırlanmıştır ilk olarak ve bu muska ile peygamber efendimiz kendini kötülüklere karşı koruma altına almıştır.

Koruma muskaları hazırlanırken içlerine koruma olacak dualar yazıldıktan sonra üçgen şekline getirilir. Duaların okunmasının ardından yapılan muska kişiye verilerek kişi bunu belirli süre üzerinde taşır ve o belirlenen süre bittikten sonra yüksek bir yere kaldırılır. Muska türledaha önce söylediğimiz gibi hangi amaç ile yapıldığına bağlıdır ve muskalar hazırlanırken amaç ne ise ona göre dualar yazılır ve ardından tekrar dualanır. Koruma muskaları cin dediğimiz bedensiz varlıkların verecekleri zarardan korunmak için yapıldığı gibi hastalıklardan korunmak için ya da büyü bozmak için yapılmaktadır. Burada önemli olan kişinin ne için muska hazırlatmak istediğidir. Koruma muskaları ile kişi kötülüklerden korunabilmektedir. Bu muskalar hazırlandıktan sonra kişi içerisindeki yazılan duaları okuması gerekmektedir. Muska bu şekilde yapıldıktan ve uygulandıktan sonra elbette daha etkili olacaktır. Kişi sadece muskaları yazdıktan sonra üzerinde taşıması muskanın etkisini tam anlamı ile etkilemeyecektir, kişi yazılan bu duaları kendisi de okursa eğer muska en iyi şekli ile etki edecektir ve o kişiyi koruma altına alacaktır. Kişi bu sayede kötülüklerden korunmuş olacaktır.

Bu kısımda önemli olan muska hazırlatacak kişinin elbette doğru kişiyi bulmasıdır. Kişi doğru kişiyi bulduğunda bütün işlemleri en güzel şekilde yapacaktır. En doğru olan kişiye öncelikle bir bakım yapılmalıdır. Bakımda kişinin üzerinde tam olarak ne olduğunu ve o kişiye en doğru ne yapılacağını bu sayede öğrenebiliriz. Yapılan bakımın ardından kişiye uygun bir yol seçilerek o yönde çalışmalar başlayacaktır. her kişiye istediği muska hazırlanmaz ve aynı zamanda kişi buna uygun mu önce bu bulunur ve ona göre adımlar atılır. Bu yüzden doğru kişiyi bulmak oldukça önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here